13. september 2017 / od Miro Babic

V dnešnom článku sme sa Vám rozhodli priblížiť náš pripravovaný DETSKÝ FITCAMP, ktorý sme sa tentokrát rozhodli trochu pozmeniť a pridať do neho trochu zábavnejšie, súťaživejšie a hravejšie prvky pre deti.

Podaktorí z Vás už majú skúsenosti s našim prvým FITCAMPom pre deti, ktorý sme realizovali na jar tohto roku. Na základe vašich ohlasov sme sa teda rozhodli zaradiť na jesennú sezónu FITCAMP znovu. Tí z vás, ktorí nemajú skúsenosť s našim cvičením pre deti sme sa rozhodli aj prostredníctvom tohto článku predstaviť Vám o čo  vlastne ide a ako fitcamp prebieha.

Čo to je?

Fitcamp je vlastne skupinové cvičenie pre deti vo veku 6 – 13 rokov, kde sa deti hravou a nenútenou formou učia ku kladnému vzťahu k športu, zapájajú do pohybu celé telo, zlepšujú si kondíciu a držanie tela. Prostredníctvom lekcií vedených a zostavovaných našim lektorom sa deti dostanú do pohybu, ktorého majú v dnes po celodennom vysedávaní v škole veľmi málo. Lekcie preberajú prvky funkčného tréningu, ktorý je zameraný na rozvíjanie vytrvalosti, kondície, sily, výkonu, ohybnosti, obratnosti, rovnováhy a presnosti. Do cvičenia je zapojená široká škála svalov. Tréningy tvoria cviky, ktoré sú podobné situáciám v bežnom živote. Je pri ňom využívaných veľa rôznych pomôcok a sú teda zábavné a pestré.

detsky fitcamp1

Prečo je vlastne FITCAMP pre deti dobrý?

So začatím povinnej školskej dochádzky sú spojené aj negatívne vplyvy na zdravý vývoj dieťaťa. Nosenie ťažkej školskej tašky, alebo sedenie v školskej lavici výrazne zhoršuje držanie tela a deti sa stávajú náchylné k skolióze, alebo kyfóze čo môže okrem estetických problémov neskôr znamenať aj rýchle starnutie chrbtice a s tým spojené bolesti. Pohybom ako takým a správnym vykonávaním vhodných cvikov sa držanie tela zlepšuje, zachováva sa jeho prirodzenosť a pravidelný pohyb prispieva k tvorbe funkčného svalstva, ktoré pomáha odbremeňovať kostrovú sústavu od prebytočnej námahy a opotrebovania. Jeho hlavným cieľom je teda zlepšiť výkon, spevniť a vybudovať svalstvo, zlepšiť držanie tela a taktiež zabezpečiť správny vývoj detí.

fitcamp 2

Ako taká hodina FITCAMPu prebieha?

Hodina začína rozcvičkou, ktorá telo zahreje a pripraví na záťaž vďaka čomu je cvičenie efektívnejšie a predchádza sa možným zraneniam. Cvičí sa väčšinou s váhou vlastného tela, s použitím rôznych fitness pomôcok ako fitlopty, ketellbell, medicinbal, švihadlo, laná, malé závažia a pod.  Deti taktiež prechádzajú dráhou tvorenou z prekážok kde trénujú dynamiku a rovnováhu.

fitcamp 3

Aký je rozdiel oproti prvému fitcamp-u?

Okrem cvičenia sme si túto sezónu pre deti pripravili jedno súťažné kolo každú hodinu kde budú deti rozdelené do tímov. Hravou formou budú bojovať o víťazstvo v rôznych športových disciplínach. Za víťazstvá budú počas celej sezóny zbierať body a na konci budú odmenené. Víťazom však bude každý 😉

Nová sezóna začína už 25. septembra a miesto pre svoje deti si môžete zaistiť už teraz. Stačí nám priniesť vyplnenú prihlášku, ktorú nájdete na odkaze nižšie. Viac informácií nájdete TU na našom webe alebo na recepcií fitness centra.